Nożyce do złomu

 

Hydrauliczne nożyce do złomu służą do cięcia na zimno elementów wykonanych ze stali oraz metali kolorowych. Wykorzystywane są w szczególności do cięcia złomowanych kształtowników, rur, blach oraz nawet szyn kolejowych lub tramwajowych w zakładach skupu i przetwórstwa złomu.

Nożyce do złomu serii ALIGATOR w porównaniu do prasonożyc, nożyc montowanych na ramieniu koparki oraz nożyc o tradycyjnym napędzie mechanicznym mają względnie małe rozmiary, niską masę oraz charakteryzują się cichą pracą, jednocześnie zapewniając wysoką efektywność i bezawaryjność.

Nożyce do złomu są również bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, niż użycie do cięcia złomu palników gazowych. Wydajność nożyc jest porównywalna z pracą nawet pięciu wykwalifikowanych pracowników przecinających złom za pomocą palników gazowych. Inwestycja w nożyce do złomu zwraca się już po 6 miesiącach od ich zakupu, dzięki oszczędnościom na pensjach pracowników i kosztach gazu.

Obsługa jest łatwa i bezpieczna – nożyce może obsługiwać pojedynczy pracownik, jedynie po podstawowym przeszkoleniu, bezpośrednio na stanowisku pracy.