Granulator kabli Machtek RECO400

Produkt na zamówienie. Zapytaj o cenę!
Kategoria:

Opis

Maszyna do przemysłowego recyklingu kabli o średnicy poniżej 410 mm.

Granulator kabli Machtek RECO400 jest używany do recyklingu (przerobu) złomu kabli miedzianych, takich jak kable energetyczne, kable samochodowe, kable telekomunikacyjne, kable komputerowe i wszystkie inne rodzaje kabli miedzianych. Kable mogą mieć średnicę pojedynczego miedzianego drutu do 4,5 mm. Maksymalna wielkość żyły lub wiązki może wynosić do 190×410 mm. Kable mogą być w wiązkach, zawierać oprócz izolacji inne elementy plastikowe i gumowe. Wydajność tego granulatora wynosi 350 – 700 kg przerobionych kabli na godzinę.

Moc: 75 kW
Napięcie: 400 V
Maksymalna średnica pojedynczego drutu: 4,5 mm
Wymiary wsypu 190×410 mm
Wydajność 350-700 kg/h
Waga maszyny: ok. 3012 kg

Granulator składa się z kruszarki, separatora cyklonowego, wibracyjno-pneumatycznego stołu separacyjnego, dwóch dmuchaw i dwóch wentylatorów oraz filtra powietrza zamontowanych na wspólnej podstawie i tworzących zwartą konstrukcję.

 

 

Zasada działania

1.    Umieszczone w kruszarce kable zostają zmiażdżone i rozdrobnione. Uzyskuje się w tym procesie mieszaninę drobnych kawałków miedzi, plastiku, gumy, włókien i pyłu. Rozmiar uzyskanych drobin zależy od wielkości oczek użytego sita. Im większe są oczka sita, tym dłuższe będą kawałki skruszonego materiału. Podczas przetwarzania złomu kabli miedzianych, siatka powinna zostać właściwe dobrana do przetwarzanego materiału.

2.    Rozkruszony materiał (czyli mieszanina drobin miedzi, plastiku, włókien i pyłu) zostaje przetransportowany pneumatycznie do separatora cyklonowego. W separatorze pył i kawałki plastiku o małej wadze (włączając w to włókna, linki, taśmy i inne materiały zmieszane z kablami) zostają zebrane przez wdmuchiwane od dołu powietrze. Cięższy materiał (miedź i plastik) trąc o ścianki separatora opadają na dół pod wpływem grawitacji.

 

3.    Kawałki miedzi i plastiku trafiają na stół separacyjny. Separacja granulek miedzi od kawałków plastiku następuje na podstawie ciężaru własnego drobin. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu amplitudy drgań stołu, jego nachylenia oraz siły nadmuchu powietrza, cięższe granulki miedzi wędrują w górę stołu, a lżejsze kawałki gumy w dół. W ten sposób następuje separacja tych dwóch materiałów. W ten sposób uzyskujemy czysty granulat miedzi.

Informacje dodatkowe

Waga 3012 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Granulator kabli Machtek RECO400”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *