Nożyco-rozpieracz hydrauliczny Machtek N-190

Produkt na zamówienie. Zapytaj o cenę!

Opis

Nożyco-rozpieracz hydrauliczny Machtek N-190 to wielofunkcyjne urządzenie służące do cięcia, rozszerzania oraz przyciągania. Charakteryzują się bardzo dużą siłą cięcia, szybką pracą oraz kompaktową budową.

Nożyco-rozpieracz hydrauliczny Machtek N-190 to:

·         szybka, efektywna praca

o   Możliwość cięcia różnych materiałów o dużej grubości – wałków, blach, rur, metalowych konstrukcji, a także kabli, wiązek kabli lub kilku kabli naraz.

o   Szybkie zamykanie i rozszerzanie szczypiec przyspiesza pracę.

·         oszczędność pieniędzy i czasu

o   W porównaniu do użycia szlifierki kątowej (flexa, gumówki) – nie trzeba stale kupować tarcz tnących. Nożyco-rozpieracz to jednorazowa inwestycja.

o   Mając go pod ręką, możemy przesuwać ciężkie elementy lub odblokowywać zakleszczone drzwi, bez konieczności wzywania wózka widłowego czy ciągnika.

·         brak pyłu, dymu i hałasu

o   Co zwiększa bezpieczeństwo i zapewnia komfort pracy, a co za tym idzie pozwala uniknąć dodatkowych wydatków na akcesoria BHP (maski, okulary) i przyśpiesza pracę.

·         długi okres użytkowania nożyco-rozpieracza

o   Dzięki odpowiedniej konstrukcji i dobrej jakości materiałom, nożyco-rozpieracz wytrzymuje długotrwałe i intensywne użytkowanie.

·         łatwość obsługi

o   Wygodnie zaprojektowana rękojeść narzędzia znacząco ułatwia pracę.

o   Przystosowany zarówno dla osób prawo i leworęcznych.

·         więcej możliwości wykorzystania

o   małe gabaryty narzędzia umożliwiają cięcie, rozpieranie pod każdym kątem nawet w trudno dostępnych miejscach.

·         bezpieczeństwo

o   Automatyczny reset zaworów ręcznych zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo.

o   Osłona zapobiega odpryskom podczas cięcia i rozpierania.

o   Ostrza wykonane z wysokiej jakości stali narzędziowej poddanej obróbce cieplnej.

o   Anodowana powierzchnia gwarantuje dobrą przyczepność podczas trzymania.

o   Ręczy zawór umożliwia sterowanie szczypcami i ustawienie ich w dowolnej pozycji, posiada funkcję samo blokady.

o   Narzędzie jest nie tylko bezpieczne ale także zapewnia bezpieczeństwo.

Siła cięcia: 190 KN / 19 ton

Siła rozpierania: 35 KN / 3,5 tony

Ciśnienie znamionowe: 720 bar / 72 MPa

Maksymalna zdolność cięcia: stalowa blacha o grubości 10 mm, wałek stalowy Φ 23 mm,

Maksymalne rozwarcie szczypiec: 220 mm

Waga: 9,1 kg

Wymiary (dł. x szer. x wys.): 580x170x150 mm

Lekki Nożyco-Rozpieracz Hydrauliczny Machtek N-190 (Kombi) idealnie sprawdza się podczas wypadków samochodowych lub kolejowych, w pożarach i katastrofach. Oprócz tego okazał się znakomitym rozwiązaniem w branży recyklingowej. Jest lekki, kompaktowy i prosty w użyciu.

Lekki Nożyco-Rozpieracz Hydrauliczny Machtek N-190 to wielofunkcyjne urządzenie służące do cięcia, rozszerzania oraz przyciągania. Potrafi skutecznie przecinać części pojazdów, metalowe konstrukcje, rury stalowe o zróżnicowanym kształcie, wałki, profile, blachy stalowe, kable, wiązki kabli, itp. Funkcja rozszerzania jest szczególnie przydatna podczas wypadków samochodowych, gdy musimy odgiąć zmiażdżone elementy karoserii. Funkcja przyciągania jest niezbędna do odciągnięcia kolumny kierowniczej w celu uwolnienia poszkodowanego lub otworzenia zaklinowanych drzwi. Dzięki swojej lekkości i małym gabarytom, umożliwia pracę w miejscach niedostępnych dla standardowych nożyco-rozpieraczy.

W branży recyklingowej, Nożyco-rozpieracz używany jest do cięcia kabli, rur i metali kolorowych. Ponadto jego właściwości przyciągająco-rozpierające bardzo często okazują się przydatne w magazynach, złomach i zakładach przetwórstwa. Narzędzie nie tylko poprawia bezpieczeństwo w zakładzie pracy, lecz także może znacząco przyspieszyć czas wykonywania niektórych czynności, których nie można wykonać ręcznie, np. przesuwania ciężkich elementów lub odblokowania zakleszczonych drzwi.

Lekki Nożyco-Rozpieracz Hydrauliczny Machtek N-190 jako zasilania używa Pompy Hydraulicznej MACHTEK P-72 lub Dwunarzędziowej Pompy Hydraulicznej MACHTEK P-63.

Informacje dodatkowe

Waga 9,1 kg